| anonim_4396 a întrebat:

Aseara Procinema a retransmis unul din cele mai cutrenmuratoare filme pe care le-am vazut, "UNDERGROUND" al lui Kusturica. Teribil si incarcat de realism, m-a facut sa ma gandesc din nou la faptul ca soarta noastra ca popor e hotarata undeva dincolo de noi, la fel cum s-a intamplat cu Iugoslavia. Cine a vazut filmul? Ce mesaj credeti ca a transmis? De ce sarbii sunt mai prosti si nu bombardeaza si ei Casa ALba sau biserici si scoli din aceasta plaga care se numeste SUA?

3 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Poate se gandesc ca "pe dinaintea sefului si prin spatele calului sa nu treci". Ar fi cumplit sa raspunda cu aceeasi moneda (copiii si oamenii simpli sunt la fel de nevinovati ca si cei din Serbia).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Soarta nici unui stat nu este hotarata de ea insasi atata timp cat traieste in si din conjuncturi, SUA a fost si ramane o mare putere cu toata criza ei economica, poate dispune orice si oriunde.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna intrebare insa o sa iti raspund dupa ce ma uit la film!