| Ddgmm a întrebat:

Au mai rămas 6 zile până la bac.Voi cum va descurcati la romana? Si la ce materie intampinati cele mai multe probleme? Eu sunt ingrijorat la romana...Credeti ca mai este timp sa ma pun la punct cu romana? Astept pareri.

3 răspunsuri:
| Emazio a răspuns:

Daca ai trait in Romania si nu doar in online, atunci poti fara probleme sa rezolvi subiectul 1 si 2, ce mare chestie un text argumentativ. Iar legat de 3, cred ca poti daca ai conspectele facute, altfel nu ai cum sa citesti carti intregi asa rapid. Eu am invatat pentru toate cele 3 probe in ultimele 2 saptamani.

| 90210 a răspuns:

Eu am invatat cometariile inainte cu 2 zile, dar am o memorie vizuala foarte buna. Daca stii ca nu ai memorie vizuala trebuie sa incepi sa le citesti serios. Fa si niste texte argumentative ca nu strica. Pe mine textul argumentativ m-a ajutat foarte mult. Macar in ultimele 3 zile sa inchizi telefon, calculator, absolut tot. Eu asa am facut la istorie si am invatat 9 lectii intr-o zi. Bafta!

| dvasile99 a răspuns:

Salut.timp mai este pentru invatat.Invata cele mai scurte variante de comentarii maxim 2 pagini si vei putea lua o nota acceptabila.Cat despre mine, istorie imi face probleme.Bafta multa!