| anonim_4396 a întrebat:

Aveti prejudecati pe care sunteti destul de maturi sa le recunoasteti aici?
De ce credeti ca ne ghidam dupa ele?

Răspuns Câştigător
| baba a răspuns:

Ne ghidăm după ele că ne e comod. Sunt pattern-uri interioare pe care am învăţat să mergem.
Da, am prejudecăţi cu grămada. Cea mai nasoală ar fi cea spusă şi de Anna: privind ţiganii.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, din pacate, desi mi-e rusine de ele. Am prejudecati fata de persoanele care imi demonstreaza de cateva ori ca au un coeficient de inteligenta mic. Nu e frumos si nue vina lor, dar asa simt eu...

Anna
| Anna a răspuns:

Da, cu privire la tigani, nu am nimic cu ei, dar incerc pe cat posibil sa ma feresc de ei.Cunosc si tigani cu bun simt, destepti si super OK dar sunt exceptii.

| psiholoaga a răspuns:

Da, am prejudecati fata de persoanele care asculta manele. Probabil pentru ca eu am crescut intr-un mediu in care acest stil muzical era cah si niciunul dintre prietenii mei nu asculta. Prejudecatile isi au si ele rolul lor daca le constientizezi, ti le asumi si incerci sa vezi cat sunt de verificabile sau nu.

assiris
| assiris a răspuns:

Da, fiecare are anumite prejudecati chiar daca nu recunosc aceasta. Unele fac parte din spiritul nostru de conservare, altele din educatie etc.

| emilica95 a răspuns:

Da. am nasu mare!