| anonim_4396 a întrebat:

Azi la examen, in compunerea cu basmul. una din caracteristicile prezente in text, am spus ca are autor anonim, Ioan Slavici doar le'a cules. E bine? sad Puncteaza ceva?

6 răspunsuri:
| iuli a răspuns:

Din pacate, nu. Nu e bine. Basmul era scris de Ioan Slavici, nu doar cules. Daca ai scris restul bine si ai respectat structura unei astfel de compuneri, cred ca vei primi macar 8-10 puncte.

| Anduuu a răspuns:

Este un basm cult deoarece are autor...nu stiu daca e punctata afirmatia ta dar nu mi se pare.in regula!

| Adriana_5358 a răspuns:

Nu e bine...nu are autor anonim.big grinnu cred ca iti puncteaza decat daca ai mai scris ceva in afara de asta binebig grin

| TeddyMaria a răspuns:

Normal.la basm autorul anonim e o caracteristica sperificawinking. funda?

| Zuzulici_2979 a răspuns:

laughing autor anonim are balada populara.nu basmul.mai ales ca scria (ioan slavici-rodul tainic)...