| rihannafox a întrebat:

BAC 2013, am gresit autorul.Am ales sa scriu corola de minuni a lumii dar greseala mea a fost ca din neatentie sub titlu in loc de lucian blaga am scris ion barbu dar comentariul l-am scris perfect.Intrebarea mea este : o sa mi.l ia considerare? ok sa-mi scada punctaj ca am gresit autorul dar poezie si comentariul sunt scrise perfect. sad

9 răspunsuri:
| Teils a răspuns:

Salut!
Părerea mea este că diferă de la un corector la altul. Poate unul îţi scade, poate altul iţi scade mai mult decât te aşteptai, iar poate altul nu-ţi scade deloc. Nu trebuie să fii obsedat de problema asta.

| Ea12345 a răspuns:

O sa-ti scada, dar nu foarte mult. Important e continutul Macar nu ai scris un titlu si sa fi facut despre alta opera comentariul.

| Matt24 a răspuns:

Daca ai un corector sever s-ar putea sa nu-ti dea decat punctaj pentru numarul de randuri.

| rihannafox explică (pentru Matt24):

Pentru numarul de randuri la comentariu? eu cred ca conteaza mai mult continutul decat numarul de randuri.

| Matt24 a răspuns (pentru rihannafox):

Dar continutul tau nu se leaga.Dar daca ai un corector mai indulgent, iti va da mai mult punctaj.Depinde de norocul tau.

| rihannafox explică (pentru Matt24):

Pai tocmai ca se leaga. am avut poezie modernista, aia am scris-o big grin

| ZeePinkStar a răspuns:

Buna happy Daca comentariul este corect, o sa iti scada pentru greseala, insa nu foarte mult. Depinde cum ai facut comentariul. Oricum, nu are cum sa iti scada foarte mult, conteaza sa vada ei ca tu ai inteles ceva din opera respectiva si o sa-si dea seama din comentariu ca tu ai stiut. Succes in continuare!

| Shatteredx a răspuns:

Da, o sa-ti scada ceva. Se corecteaza la sange.

| rihannafox explică:

Va multumeesc, sunt mai linistita acum laughing. de scazut sa-mi scada, imi era frica ca nu mi-l ia deloc in considerare