| Makingston a întrebat:

Boboc în studiul dreptului, vreau sa-mi ocup timpul și cu ceva studiu așa ca vă cer sa-mi recomandați ceva care să mă țină ocupat într-un mod constructiv.
Sunt atâtea cărți și nu știu ce să aleg așa că apelez la voi ca să pot începe lecturarea cu o carte care să mă facă să cer și altă carte și tot așa...
Nu știu exact ce gen mi-ar place dar aș dori ceva de criminologie/criminalistică, sau orice care sa îmi deschidă orizonturile în ale dreptului.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Atunci cauta, in biblioteca facultatii, tratate de criminologie si de criminalistica.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti incepe cu teoria generala a dreptului, istoria dreptului si continui cu drept constitutional.
Daca esti student la drept nu te sfatuiesc sa citesti inainte de a incepe materia respectiva.

| Makingston explică (pentru Ioandelasal):

Sunt studii pe care l-am parcurs și încă le parcurg la facultate.
Acum aș dori ceva...altceva decât definiții și explicații... vreau ceva relatat, o povestire ceva, dar totuși constructivă.
Nu știu dacă înțelegi dar mi-e dor să citesc ceva fără articole.
Ma uitam la Criminologie, comportamentul criminalului etc.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Makingston):

Atunci cauta, in biblioteca facultatii, tratate de criminologie si de criminalistica.

| pokerhack a răspuns:

Incearca Jocurile Foamei de Suzanne Collins, eu le-am cumparat de aici: http://ttap.co/1B6EMoz sau te poti uita pe site sa-ti alegi altceva. Spor!