| Abbiie a întrebat:

Buaairolling on the floor hai ca asta e serios. Cum se calculeaza media cu tot cu teza?straight facebai,chiar nu am habar, vreau sa-mi calculez mediile. si n-am habar. Arigato gozaimasu

Răspuns Câştigător
| Wokez a răspuns:

Aduni notele, imparti rezultatul la acte note ai, inmultesti cu 3 aduni teza si apoi imparti la 4

1 răspuns:
| unangeaveccoeurcasse a răspuns:

Offf... pai e simplu-daca vrei sa-ti spun stiintific-notele din oral au ponderea 3 si teza 1, ca sa faci media ponderatacu teza, dar sa-ti explic-media din note ori trei pli teza supra patru... sper ca te-am, ajutat