| BBAlyss a întrebat:

Buna
Aceasta intrebare este pentru atat pentru cei care au trecut prin asta cat si pentru cei care vor trece.
As vrea sa stiu daca in prima zi de liceu ati fost \veti merge cu parintii, nu ma refer la aman2, poate unii merg cu mama, iar altii cu tata
Cum e mai bine?

10 răspunsuri:
| LifeEndsWithADream a răspuns:

La mine au venit ambii parinti. La inceput s-a tinut un careu in curtea scolii, unde s-au adunat toti elevii liceuli, impreuna cu parinti/rude/profesori, a vorbit directorul si inca cateva persoane. Totul n-a durat mai mult de 1 ora. Dupa aceea, toti s-au dus in clasele lor impreuna cu dirigintii, iar parinti au plecat acasa. A fost ca prima ora de dirigentie.
Eu cred ca ar fi mai bine sa te duci cel putin cu un parinte, mai ales la inceperea clasei a IX-a (in anii urmatori nu mai e asa de improtant). Dar dupa parerea mea, aceasta zi este una importanta din viata, si ar trebui sa te bucuri de ea impreuna cu ai tai.
P.S. daca o sa fi intr-o clasa buna cu colegi normali, o sa traiesti clipe minunate pe durata liceului si o sa ai amintiri placute happy
Multa Bafta!

| yoelidutza a răspuns:

Nu am fost cu nici unul si ii mai bina asa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu daca trebuie sa te duci cu parinti dar daca simti nevoia ia unu dintre ei, eu nu m-am dus cu nici un parinte, e un pic cam aiurea pana iti gasesti clasa dar te striga la premiere deci stai linistita.succes la scoala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine ma duc singura.

| Famelia11 a răspuns:

Eu nu cred ca e rusine sa mergi la prima zi de liceu cu un parinte... adica. e prima zi de liceu. o zi importanta.:X

| justme9 a răspuns:

Buna.Referitor la intrebarea ta eu in prima zi m-am dus cu prietena mea care mi-a fost colega de la gradinita si ironic am ajuns in aceeasi clasa si la liceu cand mi am cunoscut noua clasa erau si parintii in sala de clasa.Acum depinde si de tine. Totusi ar bine sa vina si un parinte parerea mea.

| kessu a răspuns:

Cum vrei tu.in general toti se duc singuri...acum mai depinde de la un liceu la altul

| BeetleJuice a răspuns:

Eu o sa merg fara parinti happybig grin

| mariana2011 a răspuns:

Eu am duc singura straight face e liceu nu clasa Ihee hee

| Raul00 a răspuns:

Eu spun fara ca poate vezi ofata si parinti te vor face de rusine