| Edyez a întrebat:

Buna, am 15 ani si pana pe la 17 as vrea sa stiu engleza la perfectie. Cum o pot invata cat mai usor? Ascult unele melodii de la Eminem,Rus etc, ma joc unele jocuri,o s o mai invat la scoala,dar pe langa asta is so unele regulii, cum as putea s-o invat cat mai rapid? Funda la cel mai util raspuns.

6 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Pai nu inveti ascultand muzica ia la rand de la numarat la prezentat la verbe si tot asa.Citeste texte si ce nu intelegi noteazati si iti traduci si tot asa

| CristianaCrissPinka2002 a răspuns:

Instaleaza aplicatia dulongo si invata de pe ea

| VladUtzel a răspuns:

Eu am invatat multa engleza din seriale si filme.Am inceput sa ma uit cu subtitrarile in romana si am retinut cuvintele si accentele, iar dupa le-am vizionat cu subtitrarile in engleza.Pe mine cel putin m-a ajutat mult acest lucru in vorbirea fluenta.

| Edyez explică (pentru VladUtzel):

Si eu ma uit la multe filme pe laptop, dar eu sunt atent la film si ma uit pe subtitrare, mai rar ma gandesc sa si invat in acelasi timp

| Astalus_Alina_1987 a răspuns:

Carti in limba engleza. Eu asa am invatat cel mai repede, si tot pe la 14-15 ani am inceput. Ia ceva usor la inceput si pe urma din ce in ce mai complicat.
Poti sa consideri ca stii engleza perfect cand nu ai nici o problema sa citesti La Rascruce de Vanturi (Wuthering Heights) - fara dictionar langa tine happy

| Edyez explică (pentru Astalus_Alina_1987):

Ce carti? Adica ce as putea citi asa mai interesant