| costelpopa94 a întrebat:

Am completat testul raven de pe website-ul official. Am completat 60 de intrebari iar la final mi s-a cerut o taxa de ap. 20 euro. Deoarece m-am straduit sa il completez si mi-a luat ceva timp am decis sa platesc. Mi-au trimis raspuns baeitii ca am iq de 146 cu standard deviation 24. Your grade Genius. Rarity 1/36.

Ce parere aveti dat fiind faptul ca nu am avut 10 pe linie in liceu.

Si ce puteti sa imi spuneti despre certitudinea acestui test?
mersi.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Iq nu are nicio legatura cu notele de la scoala

Si probabil te au cam fraierit cu cei 20 euro, o testare mensa e vreo 6 euro si aia e cea mai recunoscuta

| SuciuFlo a răspuns:

Este o facatura, dar felicitari, oricum IQ-ul nu tine neaparat de cunostintele acumulate in timp, ci de rapiditatea si eficacitatea cu care poti sa raspunzi corect la un test, de exemplu poti sa fii eminent si sa dai testul intr-o zi proasta pentru tine, IQ-ul va fi mic, dar tot destept esti, sper sa intelegi.

Întrebări recente