| itinageorgi a întrebat:

Buna,am dat bacul anul aceasta si am luat 9 la romana si 10 la logica dar niciodata nu m-am inteles cu matematica si am luat 4. Dupa barem imi iese 5 si ceva..stiu ca am scris destul de mult ca sa fiu sigura ca iau 5.Atat voiam.Am depus contestatie...credeti ca sunt sanse sa imi dea acel punct..imi calculez baremul zilnic si nu inteleg de ce mi-au dat 4.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Inseamna ca ai picat BAC-ul la matematica!
Poti sa-l dai din nou la toamna, mentionand pe cerere ca doresti sa-l sustii numai la matematica.

In ce privesc contestatiile, in general 90% primesc note chiar mai mici dupa contestatie, fiindca nu sunt constienti de greselile facute si sunt notati mult mai sever la re-examinare.