| ShaarawyFTW a întrebat:

Am dat iar bacul la matematica in sesiunea de toamna si am luat 4.15 (aveam nevoie de 5) (in vara am luat 3.45 mate / 7.60 bio si 5.80 romana).
Am depus contestatie la mate. oare ce sanse am sa iau 5? O colega a luat in vara 5.00 (fara sa depuna contestatie).dar sincer sa fiu nu cred ca a facut fix de 5.00

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-avem de unde sti ce sanse ai, dar poate ai noroc, asteapta si o sa afli.

| T0T a răspuns:

Profesorii sunt de multe ori subiectivi sau neatenți(chiar și la mate, da). Deci ai niște șanse. Faptul e consumat, e bine că ai încercat ultima chestie pe care o puteai, dacă nu ai putut atâția ani să te pregătești pentru un amărât de 5. La mate mi se pare că iei cel mai ușor acel 5. La subiectul 1 trebuia să faci 4 exerciții iar la subiectul 2 4 subpuncte. De asemenea mai erau subpuncte mult mai ușoare pe care le puteai face+ce mai brodeai pe acolo, mi se pare greu să nu iei 5.

| AC4S4 a răspuns:

De obicei la matematica se corecteaza fix dupa barem. La romana se mai poate interpreta si punctajul poate sa difere in functie de profesor. La mate nu ai ce interpreta. In cazul in care a uitat sa iti puncteze ceva, ai sanse sa iti mareasca nota. Dar cred ca sansele sunt mici.