| Butterfly29J a întrebat:

Am intrat în prima sesiune de admitere la facultate la buget, nu eram mulțumită de facultatea la care am intrat așa că am candidat din nou în sesiunea din toamnă. Și aici am intrat tot la buget, însă am doar 2 ZILE de confirmare a locului și nu știu... Cât durează și cum se procedează pentru retragerea de la prima?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te duci la prima si faci o cerere de renuntare la loc si ceri sa-ti dea dosarul. Timpul este in functie de faptul daca este prezent cel in drept sa semneze aprobarea, de insistenta ta si de intelegerea secretarei.
Poti sa-ti confirmi locul la a doua facultate imediat, nu are legatura cu prima, daca ai depus cererea de retragere. Numai bine!