| comet a întrebat:

Care este cea mai usoara metoda de a invata pe de rost? O sa dau joi un test la fizica ca nu am mai facut de doua saptamani si ne da din vreo 15 scheme + explicatie de jumate de pagina - o pagina la toate. Vreau sa le invat cat mai repede pentru ca mai am timp azi si maine sa le invat. Nu ma intereseaza ca le uit dupa ca nu ma vor mai ajuta la anul. A zis nervoasa profesoara ca daca nu luam 6 nu ne trece chiar daca avem note mari. Tot ea e nervoasa dupa ce ca nu vine 2 saptamani la scoala.

1 răspuns:
| Manole_Diana_1991 a răspuns:

Cel mai bine te folosesti de memoria vizuala, rescrii pe foi schemele pana le inveti. Eu asa procedam mereu

http://bazarinformativ.blogspot.ro/