| anonim_4396 a întrebat:

Buna am nevoie de parerea voastra TPU. Am auzit ca facultatea de constructii este grea. Ce spuneti merita facuta si este de lucru? O cunostinta mi-a spus ca nu se gaseste de lucru

3 răspunsuri:
| Minnie a răspuns:

Pai daca iti place si doresti s-o urmezi, nu cred ca te poate influenta parerea celorlalti. Daca vrei insa, s-o faci pentru un job mai bun, nu o vei face cu pasiune si nu-ti va placea.Si mie mi s-a zis ca nu am ce cauta la Politehnica, ca fata, la o facultate de masini, utilaje (e mai greu sa-ti explic cum se cheama si ce am facut dar oricum nu conteaza) dar nu a contat, am terminat-o si am facut si masterul tot acolo si am considerat cei 7 ani f frumosi si nu mi s-a parut greu nimic sau cel putin, nu iesit din comun de greu.Am facut un domeniu ce abia acum incepe sa se dezvolte la noi dar am gasit o slujba si dimineata ma trezesc cu placere stiind ca fac ce-mi place asa ca daca iti place si vrei tu si simti ca asta e chemarea ta, go for it!

| luna a răspuns:

De ce sa nu o faci daca iti place? In tarile europene este o meserie de aur in Romania mai putin, dar pana vei termina facultatea sunt sigura ca vei gasi un post.Succes

| buburuzul a răspuns:

Am intrat eu anul asta la buget... sper sa nu fie grea:d
te tin la curent. daca ai intrat si tu poate suntem colegi