| anonim_4396 a întrebat:

Buna
am o intr,
stiu ca nu va pasa dar va rog ajuta-i-ma
aseara am visat ca bunica mea mi-a zis ca mama mea a murit, adevarat nu o gaseam prin casa, eu cu sora mea ma simteam rau si plangeam, a doua zi in vis m-am sculat dimineata si am vazut-o pe mama mergand la baie, bunica disparuse.
mama mea in vis era c-am rea cu mine, nu o mai simteam ca mama.
si... apoi era bunica mea la bucatarie care a lasat un lapte fulga pe blatul de la bucatarie.
in visul meu mama s-a dus in bucatarie si a zis: "De ce ai lasat laptele pe masa?,, apoi bunicamea scotea sunete asa: " zaaa. t, att,.
si atunci in vis mama mea a zis : nu ca esti nebuna!
si bunicamea a urlat aaaaaaaa.
si trebuia sa moara si nu a murit.
apoi eram cu sora mea pe covorul din camera noastra si am intr. pe ea.
e adevart ce s-a intamplat.
si ea a zis ca nu,
atunci in visul meu visasem toata fasa cu mama incepand cu baie apoi bucataria,
apoi, a treia zi in vis nu mai era nici mama nici bunica, erau plecate, eu plangeam si tatal meu era o statuie, care statea la calculatorului.
apoi eu ziceam
cine ma va duce la scoala?
cine imi cumpara haine?
cine ma mai iubeste?

asta a fost visul meu!
va rog ajutati-ma, am nevoie de ajutorul vostru!
spuneti-mi ce inseamna! va rog!

6 răspunsuri:
| Teresa a răspuns:

In mitologia populara se zice ca daca visezi pe cineva care moare /ca cineva moare ii moare moartea adica nu va muri prea curand asa ca stai linistita si nu te mai gandi la visul tau pup

| zinsi a răspuns:

A fost un vis si atata
visele nu inseamna nimica decat daca vrei tu sa insemne

| Dee_9331 a răspuns:

Sigur a fost un vis si doar atat. Ar fii bine daca ai vorbi despre acest vis cu parinti happy cine stie poate te va ajutawinking. Si inca ceva nu baga in seama toate visele ciudate happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai a fost un vis

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu nu e de gluma ajutati-ma va rog curand mor

| ℬaby a răspuns:

Un vis. Nu cred ca poate deveni realitate!thinking
Dumnezeu stie!winking