| Ancaamaliiann a întrebat:

Buna, am o întrebare, eu cand fac exercitiile de înaltare cand ma înalt? In momentul în care le fac sau noaptea cand dorm?

3 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Pentru ca un copil să fie dezvoltat armonios, să fie înalt, toate aceste lucruri depind doar de părinți.
După vârsta de 3 ani, un copil poate fi dus la o sală de sport. Astfel, în procesul de creștere, exercițiile fizice făcute cu ajutorul unui antrenor ajută la dezvoltarea armonioasă a copilului.
După vârsta de 10 - 15 ani, se mai pot încerca exerciții fizice, sporturi precum baschet, volei, dar înălțarea va fi infimă.
Deci, corpul uman crește de la naștere până în jurul vârstei de 15 ani. După aceea, se mai înalță copilul, dar infim.
Mulțumește-te cu înălțimea avută, iar după ce veți avea copil, duceți copilul la sport de mic.

| FreddieM a răspuns:

Este doar un mit fals, nu poti creste,, artificial''.
Vezi clipul asta, baiatul asta explica mai bine
https://www.youtube.com/watch?v=KI9kgBSVkGY&ab_channel=FitnessNation

| CassiusAlexander a răspuns:

Nici, nici. E o prostie.