| flytothemoon a întrebat:

Am o intrebare foarte importanta pentru mine. Daca la facultate dau la Academia de Politie, are ceva daca fac liceu de arte? Sau ce profil sa aleg?

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Nu e asa important profilul de la liceu, insa la academie se da admitere din romana si engleza asa ca trebuie sa fii bine pregatita la aceste materii

4 răspunsuri:
| Lindoro a răspuns:

Logic ar fi sa alegi un liceu cu profil ce se aseamana cu ce se face la Academia de Politie ca sa te obisnuiesti, pregatesti, convingi ca asta este facultatea potrivita pentru tine.Nu poti sa faci niste materii la liceu si dupa sa dai admiterea la o facultate care nu are legatura cu ce ai facut in liceu(gandeste-te ca cei care au facut un liceu pe acelasi profil cu facultatea pe care o urmeaza au un avantaj enorm fiindca sunt deja familiarizati cu materiile respective). Totusi vorbim de Academia de Politie nu de Spiru Haret!

| Shaddox a răspuns:

La academie se da probe fizice (unde foarte multa lume pica) si probe de engleza, romana si istorie.

Eu m-as apuca de alergat si dus la sala in locul tau.

| Aur3lian a răspuns:

Nu are nimic. Alegi liceul ce crezi că ți se potrivește cel mai bine.

| Adelu a răspuns:

Nu are nicio legatura.