| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare. La Bac la logica am facut prostia sa oun in chenar termenul mediu, subiectul si predicatul si chiar nu m-am gandit ca ar putea fi considerat semn, dar la final supraveghetorul mi-a spus ca celmai probabil mi se va anula lucrarea si m-a pus sa tai cu o linie orizontala partea aia din exercitiu. Acum intrebarea e daca se anuleaza proba asta, restul se mai iau in considerare? Mulțumesc

4 răspunsuri:
| ChristianKalman a răspuns:

V-au anulat lucrările până la urmă?

| Andpmand a răspuns (pentru ChristianKalman):

Nu, mi-au scazut la punctaj exercițiul.

| InteractiV a răspuns:

Da, in acest caz ti se anuleaza doar lucrarea la care a fost considerat drept semn. Celelalte 2 probe iti vor fi luate in considerare, iar la toamna poti sa dai doar pe logica pentru a promova examenul de bacalaureat. Si eu l am avut saptamana asta, sper sa nu iti fie anulata lucrarea si mult succes la note.

| Andpmand a răspuns (pentru InteractiV):

Problema e ca nu sunt doar eu, mai multi din clasa au facut asa, pentru ca asa am fost invatati de prof. Mulțumesc, succes si tie!