| Brioşicazburătoare a întrebat:

Am o intrebare legata de bac. Daca dau bac-ul la 3 materii, romana,mate si engleza sa zicem si daca iau la romana 8, la mate 4 si la engleza 7 mai trebuie sa dau iar bac-ul la mate sau daca imi iese media 6 la cele 3 nu mai trebuie sa dau?

2 răspunsuri:
| Addicted2Chocolate a răspuns:

Uh, ba da. Trebuie sa ai peste 5, 00 la fiecare materie, iar media dintre ele sa fie peste 6 pentru a promova happy.

| PedoBarbie a răspuns:

Se zice examenul de bacalaureat nu bac că aceea e la fluvii. Trebuie să ai peste 5 la fiecare materie şi 6 la toate adunate.