| Brioşicazburătoare a întrebat:

Am o intrebare legata de bac. Daca dau bac-ul la 3 materii, romana, mate si engleza sa zicem si daca iau la romana 8, la mate 4 si la engleza 7 mai trebuie sa dau iar bac-ul la mate sau daca imi iese media 6 la cele 3 nu mai trebuie sa dau?

Funda!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca mai trebuie sa dai la matematica, ai nevoie si acolo de o nota de trecere.

| BiuL a răspuns:

Trebuie sa iei la toate materiile peste 5, iar media finala sa fie peste 6, decid daca iei la mate 4 trebuie sa mai dai o data acest examen indiferent cat iti iese media generala.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Pentru a promova examenul de BAC trebuie să ai MINIM 5 la fiecare materie şi MINIM 6 media generală de BAC!

Toate cele bune.

| Adikis a răspuns:

La orice materie trebuie sa ai macar 5 si media generala sa fie 6. Daca nu ai 5 la vreo materie si la celelalte ai peste, dai doar din ea, sau daca media nu iti iese 6, iti alegi una din materii la care crezi ca esti in stare sa te mai ridici si dai din aia