| ellenuk a întrebat:

am o mare dilema cu facultatea si va cer ajutorul. am dat la medicina anul asta si nu am luat. bineinteles ca ma gandesc sa dau si anul urmator dar vreau sa urmez o scoala postliceeala de asistente anul asta. examenul la asistente e foarte usor si intru la buget daca vreau. daca anul viitor am medie la medicina de buget nu o sa pot sa intru la buget pentru ca am urmat anul acela la asistente la buget? stiti macar unde pot sa intreb asta pe net?

Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Nu au nicio treaba una cu alta. Daca tot vrei sa faci un an de asistenta fa-l tot la facultate. O sa inveti mult mai multe chestii care o sa te ajute mult la medicina. Dar daca vrei sa intrii la buget poti sa faci si postliceala, doar ca acolo se pune mai mult accent pe practica si mai putin pe invatat. Sper ca nu ofensez pe nimeni.

| ellenuk explică (pentru CuriousStuff):

La facultate s-a dat admiterea la asistente in aceeasi zi pentru toate si eu am dat la medicina generala. imi e frica sa nu am medie de buget anul viitor la medicina si sa ma bage la taxa din cauza ca am facut anul asta posliceeala la buget.ca stiam ca ai dreptul la o singura specializare la buget

| CuriousStuff a răspuns (pentru ellenuk):

Eu nu am auzit de regula asta. Daca ai medii de buget poti sa intrii la buget si la 3 facultati daca te tine.