| SJ001 a întrebat:

Am o nelamurire in legatura cu bacul de anul acesta si am intrebat mai multi profesori dar fiecare mi-a spus altceva. Sunt la o clasa de real (mate-info). De exemplu la romanul Ion (si presupun ca aceeasi situatie e si la celelalte opere epice) in cartile de comentarii pentru bac am vazut ca si eseuri, caracterizarea personajului, prezentarea relatiei dintre 2 persoanje, viziunea despre lume si relatia incipit-final. Unii profesori mi-au spus ca pentru profilul real as avea doar caracterizarea si viziunea despre lume, fara celelalte 2. Stiti cumva ce eseuri ar putrea fi date pana la urma pentru cineva de la profil real?

1 răspuns:
| BTWIN a răspuns:

Eu sunt tot mate-info, insa a11a.
Nu mai stiu daca pentru simulare am avut de recapitulat toate subiectele sau doar 2 din ele, dar stiu ca la noi a pus accent pe Incipit-final.Stiu ca ne-a mai zis profa ca unele subiectele de la opere nu le avem pentru bac. Avand in vedere ca suntem profil real, cred ca doar cele 2 le ai pentru bac.Nu stiu ce sa-ti zic mai mult. Daca vrei o intreb maine pe profa laughing