| LovellyAngel a întrebat:

Am o problema la matematica, si anume vectorii, pe care nu ii inteleg deloc, si sunt clasa a ix a.
Am încercat sa fac probleme de câteva saptamâni, dar pur si simplu nu stiu sa le fac singura. Daca imi sunt explicate pot sa pricep, dar fara ajutor nu fac nicio problema sad. In rest nu am probleme la matematica, ba chiar ma descurc foarte bine exceptând acest capitol... Semestrul trecut am avut o lucrare din vectori si am luat 5 la ea, luând in calcul ca celelalte note erau de la 8 in sus este rusinos. Nu e numai pentru note, ci si pentru bac. Imi e frica pentru ca am impresia ca nu o sa inteleg niciodata si la examen m-ar putea costa sad
Ce pot sa fac ca sa nu imi mai pierd timpul aiurea Învățând ore întregi si neintelegand nimic, sa învăț logic vectorii?

2 răspunsuri:
| Georgiana_Lucia_1996 a răspuns:

Http://matepedia.ro/ incearca aici pote te ajuta