| GirlUp1880 a întrebat:

Buna! Am o problema! Sunt clasa a 12-a, iar peste cateva zile am bacul. Problema este ca nu ma pot prezenta. Ce se intampla daca m-am înscris la bac si nu m-am prezentat? O sa-l pot da in august? Cum trebuie sa procedez cu înscrierea la a doua sesiune daca nu m-am prezentat la prima? Pot sa il mai dau? Sunt ingrijorata.

Răspuns Câştigător
| Corina64 a răspuns:

Nu se întâmpla nimic stai liniștita, mergi și îți faci înscrierea pentru a doua sesiune de bac. O sa fi absenta și atâta tot, nu te ca afecta cu nimic.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

S intampla doar ca nu vei sustine examenul in prima sesiune si te poti prezenta, pentru prima data, in sesiunea a II-a fara nici o problema. Inscrierea se face normal, ca pentru prima sesiune, asa ca n-ai de ce sa fii ingrijorata.