| agent007u a întrebat:

Salutare! In prima sesiune nu am luat bacul la mate și la romana am luat o nota mica. In toamna, a doua sesiune, m-am înscris pentru a susține probele la aceste materii, dar nu m-am prezentat, așa că am rămas și fără notă la romana. Vreau să-l dau acum din nou, în iunie. Trebuie sa plătesc ceva? Mulțumesc!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In primul rand n-ai ramas fara nota la romana, ti-a ramas aceea din prima sesiune.
In cererea de inscriere la sesiunea din acest an vei solicita expres materiile la care sa-ti fie recunoscute notele din prima sesiune. Este obligatoriu sa sustii examenul doar la matematica, la romana il sustii doar daca vrei sa ai o nota mai mare.

| agent007u explică (pentru Ioandelasal):

Nu îmi este recunoscuta nota. Nu m-am prezentat la a doua sesiune pentru a susține proba la romana și mi-au trecut "absent" la romana. In prima sesiune am luat 5 și ceva.

| UserRo10 a răspuns:

Mergi la secretariat si fa inscrierea in examen. Nu ai de plata din cate stiu, dar incearca macar sa te prezinti si sa scrii ceva.
Secretariatul iti zice clar ce ai de facut