| Anonima123321 a întrebat:

Am rugamintea ca la aceasta intrebare sa raspunda cei care se pricep la limba engleza. Sunt in clasa a doua si doamna de engleza a zis ca la anul o sa ne explice cum se formuleaza propozitiile in engleza. A zis ceva de locul nr. 1 care se schimba cu 2 de cuvintele Don't, did, not etc. si nu mai stiu fiindca a explicat foarte repede in cam 5 min. pe finalul orei. Imi explicati si mie va rog cum se formuleaza va rog mult!

1 răspuns:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Mai minune mica, uite eu nu sunt asa specialist dar ce stiu iti spun. Avem de ex - Romana- Eu nu am = I have not. Le ei sunt cumva pe dos decat la noi. De ex La noi spui - Orasul Iasi, in engleza se spune - Iasi City. E frumos ca te intereseaza dar dureaza sa inveti si e bine sa o faci metodic dupa cum iti va spune profa. Te pup!