| мιcυтѕαααα a întrebat:

Mi s-a explicat intr-o intrebare despre Present Continous si cum se formeaza el, dar am intalnit undeva niste enunturi in care nu se folosea acest Present Continous. Enunturile sunt "I sending a photo with our holiday.", "Look, Don sailing it!". Explicati-mi va rog de ce in propozitiile astea nu exista chestia asta numita Present Continous. Multumesc!

P.S. Explicati-mi mai detaliat, va rog, ca sunt grea de cap, plus ca sunt incepatoare la lb. engleza. happy

Răspuns Câştigător
| NUTREBUIENUME a răspuns:

I sending a photo e gresit, total gresit.Acolo trebuie sa apara "am" intre i si sending.si la don sailing it presupun ca don e nume deci si acolo trebuia sa fie "is". Deci nu stiu de unde ai gasit propozitiile astea, dar sunt gresite.