| DenisaMax a întrebat:

Buna!:* Am si eu nevoie de un sfat. Maine ma duc sa ma inscriu pentru sesiunea de bacalaureat din sesiunea din august... In sesiunea din iulie, nu mi-a iesit media. La romana am luat 5, 90 la istorie 5.30 si la psihologie 5.50. Ma gandeam sa ma inscriu la doua materii acum si anume la romana (unde ma desurc foarte bine) si la psihologie. Daca dau decat la romana imi trebuie 7.20 ca sa iau bacul. Daca dau la ambele imi trebuie 6, 35 la fiecare. Ce ma sfatuiti sa fac pentru a avea sanse mai mai de promovare? Sa dau decat la romana? Sau sa dau la ambele? Multumesc anticipat! DAU FUNDITA!:*

Răspuns Câştigător
| mabell23 a răspuns:

Zic mai bine sa dai la amandoua, desigur e mai mult de invatat.Dar apoi de vei bucura de rezultate!

11 răspunsuri:
| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Mai bine dai la ambele materii.
Nu inteleg un lucru, daca esti/erai foarte pregatita la romana, de ce ai luat 5, 90?
Bafta!
*-*

| zuzualina a răspuns:

Pai in toamna trebuie sa le dai pe toate laughing

| DenisaMax explică (pentru zuzualina):

Nu trebuie sa dau la toate! Daca luam sub 5 trebuia sa dau. Asa dau la cred ca ma descurc mai bine ca sa imi iasa media 6.

| zuzualina a răspuns (pentru DenisaMax):

Si eu am dat bacul anul acesta (9, 46) şi o colega a luat 5, 94 media si la secretariat i-a spus ca nu poate alege ca trebuie sa le dea pe toate. thinking

| DenisaMax explică (pentru zuzualina):

Felicitari pentru nota de la bac.M-am interesat, am o prietena care tot asa nu i-a iesit media, cu 5.60 si a mai dat o data la osingura materie si anul asta a luat. Si am intrebat si la liceu.

| zuzualina a răspuns (pentru DenisaMax):

Mersi... eu am spus din cunostinţă... dacă era din experienţă, ştiam mai bine :d

| Ceriik a răspuns:

Trebuie sa le dai iar pe toate si media lor sa iasa minim 6.

| CorneliaC a răspuns:

Sa faci asa cum crezi tu ca e mai bine, dar eu in locul tau as alege romana, fiindca e foarte usoara

| DenisaMax explică (pentru CorneliaC):

Asa ma gandeam si eu. Dar m-am gandit ca daca nu scot 7, 20 trebnuie sa astept pana la anul ca sa mai dau o data. La romana sunt pregatita, dar dupa rezultatele din iulie incep sa fiu descurajata. Si incerc sa iau in calcul orice solutie sa-l iau luna care vine. Multumesc frumos de raspuns:* o sa-l iau in considerare! O seara placuta!happy

| CorneliaC a răspuns (pentru DenisaMax):

Ma mir ca ai obtinut rezultate asa slabute, esti inteligenta, cu siguranta o sa reusesti. Iti doresc succes!

| DenisaMax explică (pentru CorneliaC):

Multumesc din suflet!:* Am obtinut rezultatele astea si pentru ca dormeam doar 2 ore pe noapte in timpu bacului, si beam cate 2-3 energizante pe zi. N-am putut sa dau randament cum trebuia. Acum astept sesiunea din august. Sper sa fie mai bine atuncibig grin