| AlexxaX a întrebat:

Am si eu o curiozitate. Spuneti-mi si mie la ce materii se dau examene sau teze in clasa a VIII A [stiu deja de romana si mate]. Sunt clasa a VII a dar vreau sa stiu la ce sa ma astept pentru atunci.

Răspuns Câştigător
| exist a răspuns:

Dai examene la Romana si Mate+tezele la Romana si Mate+teza la Geografie/Istorie(eu te-as sfatui sa alegi Geografie, ca este Geografia Romaniei si iti este mai usor)+bilingv la engleza, daca vrei sa il dai, daca stii bine engleza te-s sfatui sa il dai(are proba scrisa+proba orala)Astea sunt toatehappyFunda?

| AlexxaX explică (pentru exist):

Mersi big grin Te-am declarat castigator ca ai cel mai complet raspuns [P.S.: Si eu tot la Geografie alegeam laughing ]

| exist a răspuns (pentru AlexxaX):

Mersibig grin

9 răspunsuri:
| Anda1197 a răspuns:

Teze se dau la Romana si matematica, si la alegere dintre geografie si Istorie big grin Iar examene la romana si matematica si daca ai facut limba "materna" in scoala! (eu sunt clasa a VIII-a)

| AlexxaX explică (pentru Anda1197):

Si de examenul ala la engleza bilnigv ce stii?

| Anda1197 a răspuns (pentru AlexxaX):

Nu stiu, eu nu dau examen la bilingv la nicio limba...straight face

| tenshi261 a răspuns:

Poi vei da teza la mate, romana, istorie/geografie
funda?puppy dog eyes

| alexandra63 a răspuns:

Examene doar mate si romana si teza la istorie/geografie ce alegi tu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Dacă tot vrei să fii pregătită pentru a VIII-a, intră pe http://lecturirecenzate.ro/ și pe http://lecturi-scolare.blogspot.com/

| WoKy a răspuns:

Geografie sau Istorie...
Sfat! Da la istorie. E super usor, reiei materia din a 7-a + ca faci voievozi si pe daci si revolutiile.
Super usoara
Bafta!