| o0Adri0o a întrebat:

Buna^^. Am si eu o intrebare care ma nelamureste: E adevarat ca la liceu, la profilul stiinte sociale...sau filologie.sau ceva de genu (ce nu are legatura cu matematica in orice caz) nu se da bacul si din mate? ma tot contrazic cu cineva ca nu e asa dar o tine tare ca nu se da. Acum nu prea sunt sigura pentru ca multe persoane mi-au spus ca bacul la mate e obligatoriu peste tot. Cum e pana la urma? straight face

Răspuns Câştigător
| deese a răspuns:

La filologie si la stiinte sociale, care fac parte din profilul uman, nu se da bacul la mate. Proba obligatorie de bac este istoria, pe langa limba romana, si o alta proba la alegere.winking

7 răspunsuri:
| DianaScorpio a răspuns:

La profilele de uman nu dai bac din matematica.

| nicoletalavinia14 a răspuns:

Gresesti,la filologie si stiinte sociale nu se da bac la mate si nici teza!

| ppr a răspuns:

La filo nu se da, dar la stiinte sociale nu stiu sigur sa iti spun big grin

| o0Adri0o explică:

Ok multumesc mult kiss M-am lamurit happy

| Andreeaasasimplu a răspuns:

Eu am prietene in a XII a la filologie si ele dau bac la mate,e obligatoriu la orice profil, insa nu e asa de important. Nu stiu sa zic in schimb la stiinte sociale, dar stiu ca normal ar fi obligatoriu la orice profil

| deese a răspuns (pentru Andreeaasasimplu):

Gresit! La filologie nu se da bac, si dupa cum am spus mai sus, nici la stiinte sociale. Si crede-ma ca stiu asta deoarece sunt la profil de filo si peste un an dau si eu bacul si nu dau la mate, mai ales ca de anul acesta noi nici macar nu mai facem aceasta materie.

| Andreeaasasimplu a răspuns (pentru deese):

Da,ai dreptate. Scuze, cred ca m`am incurcat eu laughing