| angelalexandra a întrebat:

Hei am si eu o intrebare, ce materii se fac la profilul stiinte sociale(liceu) se face chimia si fizica pana pe a XII si se da bacu din mate?

2 răspunsuri:
| afrodita3333 a răspuns:

Eu sunt la stinte sociale si fac chimie, fizica, biologie pana in clasa a XI a si apoi in a XI a se baga niste obtionale de profil(freo 5) si nu mai se face chimie, fizica, biologie.Mate se face pana in a XII a si e posibil la scapi si de latina in a XI a.Cat despre bac nu se da la mate.Se da obligatoriu la istorie, alegi intre:georgafie,psihologie,locica si filozosie, dai la o limba straina, la romana, informatica si atat.

| anyshor a răspuns:

Pai cel mai mult la stiinte-sociale aci istorie, geografie, chimie si fizica. Iar in clasa a XII-a NU dai bacul la mate! sper ca te-am ajutat. Daca vrei sa dai la acest profil ( faci bine ). Eu tot la asta dau la anul`. Sper ca ti-am fost de ajutor :*. Fundita`?