| andreia97 a întrebat:

am si eu o intrebare (trebuie sa fac o descriere subiectiva cu titlul dimineata) stie cineva ce este aceea o descriere subiectiva?

Răspuns Câştigător
| blonda_9284 a răspuns:

Adica povestesti din punctul tau de vedere. Ca si cum tu ai fi personajul principal, sau naratorul, cum vrei sa-i zici. De exemplu: In timp ce admiram cerul nemarginit o stare de liniste si pace ma cuprinse. Ceva de genul asta. Mai precis tu trebuie sa fii prezent in povestire. Asta se face prin folosirea verbelor si pronumelor la persoana I.

5 răspunsuri:
| NoMusicNoLife a răspuns:

Http://www.referat.ro/referate/download/Descrierea_2796.html

Da-i download ca ii mai lung :D

Sper ca te-am ajutat:P

| DenisaLuciaBarbu a răspuns:

Descrierea subiectiva este mai exact compunerea in care pui figuri de stil, imagini artistice, sentimentele tale pentru dimineata. cea obiectiva mai poate fi numita compunere stiintifica. sper ca te-am lamurit.bye

| iuly97 a răspuns:

Deescrierea subiectiva este descrierea pe care o faci tu, adica descrii ceva din punctul tau de vedere, cum vezi tu acel obiect, fiinta, fenomen etc.

| Țopai_Alexandru_2001 a răspuns:

Adica descrii asa cum vezi tu, di npunctul tau de vedere