| dddd1a a întrebat:

Buna! Am terminat clasa a 12a si mi-am depus dosarul la 2 facultati. La prima aflu rezultatele pe 23 iar la a 2a pe 30. Daca intru la taxa la prima facultate, trebuie sa achit taxa pana pe 30 iulie, adica fix in ziua in care aflu si rezultatul la a doua facultate. Daca apuc sa platesc taxa la prima dar intru si la a doua si vreau sa merg pe a doua, imi pot retrage dosarul de la prima si pot primi ceva din banii dati la taxa inapoi?

4 răspunsuri:
| Andresso a răspuns:

Taxa o achiți cand incepi primul an de facultate dupa 1 octombrie.

| dddd1a explică (pentru Andresso):

Mie imi scrie ca daca vreau sa imi confirm locul, trebuie sa platesc prima tranșă

| Andresso a răspuns (pentru dddd1a):

Nu stiu atunci, mi se pare total aberant să plătești ca sa te înscrii. Plătești dupa ce te inscrii si incepi facultatea adica dupa 1 octombrie.
Intreaba pe altcineva, n-am idee, n-am putut sa te ajut laughing

| Smolbean a răspuns:

La ce ora se afișează rezultatele la a doua facultate? Orientează te după asta. O data cu achitarea taxei, se face și confirmarea locului, deci a doua facultate nu mai intra în calcul.