| mimilolaarae a întrebat:

Am terminat de citit cartea "In Anzii Cordillieri " de Karl May si mi-ar trebui un rezumat. Sincer, nu stiu cum sa il incep. (nu am gasit pe internet ). Multumesc!

2 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Dacă tu ai citit cartea nu știi să faci un rezumat din ea? De ce trebuie să cauți pe internet?
Consideră că îi povestești cuiva despre ce ai citit tu în această carte.
Asta e tot.

| vRemi a răspuns:

Pai, te mai uiti odata peste cuprins, si citesti inca odata primul capitol si incepi sa faci rezumatul.