| anonim_4396 a întrebat:

Bună,
Am terminat Facultatea de Drept și nu știu în ce direcție să merg, nu știu ce sa fac. Mă gandeam la profesia de grefier, dar din ce m-am informat până acum, mi s-a făcut scârbă.
Poate este cineva printre voi care a facut aceeasi facultate și imi poate da un sfat
Multumesc!

3 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Eu sincer nu știu dar sunt curios să aflu ceva nou pentru că m-ai făcut un om curios, ce anume te-a dezamăgit la profesia de grefier?

| rereselpahfeliedemaine a răspuns:

Nu am nici un raspuns, probabil poti sa dai bar-ul si sa te faci avocat sau ajutor legal in cadrul unei companii, sper sa gasesti ajutorul pe care il cauti happy

| RuleSy a răspuns (pentru rereselpahfeliedemaine):

Daca urmezi calea asta. o sa trebuiasca sa induri 2 ani de sclavie ca un stagiar. Poti deveni avocat doar daca faci 2 ani de stagiatura... Cat de bine te descurci sa traiesti cu 1200 de lei pe luna?