| Faranume1929 a întrebat:

Buna, am trecut clasa a 10 a si vreau sa ma transfer la alt liceu.
Am incercat sa ma transfer dupa clasa a 9 a dar nu mi s-a aprobat cererea la niciun liceu.
Sunt pe turism si alimentatie si voiam sa stiu daca ma pot transfera dupa primul semestru pentru ca sunt anumite materii la care media se incheie la sfarsit de an(modulele), nu de semestru.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Transferurile intre licee se pot face numai la inceput de an scolar.
Intre semestre este posibil doar daca te muti cu domiciliul dintr-un judet in altul.

| sierra1 a răspuns:

Ochește UN liceu care e de nivelul tău, depune cerere și poate-poate se aprobă dar la inceputul anului trebuia s-o faci sau o faci la sf de an

| CIaudiu a răspuns:

"Sunt pe turism si alimentatie si voiam sa stiu daca ma pot transfera dupa primul semestru pentru ca sunt anumite materii la care media se incheie la sfarsit de an(modulele), nu de semestru." - NU! Doar la sfarsitul anului scolar te poti transfera.