| Duță_Cosmin_1997 a întrebat:

Am un vis de a ajunge la Universitatea Oxford! Am media generala 9, 89 clasa 5... eu sunt in clasa 6 si media generala e 9, 88! Am vreo sansa?

Răspuns Câştigător
| pwp a răspuns:

Ai sanse doar daca continui sa inveti la fel ca pana acum.Insa la liceu nu e chiar atat de simplu, trebuie sa te astepti ca mediile sa scada..Succes in realizarea visului tau happy

| Duță_Cosmin_1997 explică (pentru pwp):

Mersi! Funda pentru. tine!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pana a ajunge la Oxford mai ai cel putin 6 ani. Daca vei invata in continuare asa si vei fi admisa sigur ca ai sanse.

| MaliciousDeath a răspuns:

Media nu reflecta intotdeauna capacitatile intelectuale.Si sunt mii de copii in toata tara cu medii asemanatoare. Daca te faci remarcat si gasesti si sansa potrivita, e posibil sa ajungi si pe acolo. Apuca-te de mers la olimpiade, obtine rezultate bune, munceste...si sansele-ti cresc.