| Verø a întrebat:

Anul asta sunt clasa a 8-a si as vrea intru la Stiinte Sociale. Dupa ce termin, la ce facultate pot sa dau?

5 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Pana la terminarea liceului te poti razgandi de 10 ori pana in momentul cand vrei sa-ti alegi facultatea. Nu este musai sa dai la o Facultate de Medicina, daca esti atrasa de lectura, poti opta si la Jurnalism, daca esti talentata la arte plastice poti opta pe Facultatea de Arte Plastice si Decoratve sau Arhitectura si Design, totul depinde la ce esti buna si ce-ti doresti sa faci in viata. Alegeti facultatea ceea ce cariera iti poti cladi si poti sa ai o viata stralucita.

Bafta!

| NataliaAntonia a răspuns:

Facultatea de Medicina

| Verø explică (pentru NataliaAntonia):

Stiinte sociale, Facultatea de medicina? o.O. La Stiinte ale Naturii poti sa dai la Facultatea de Medicina, cred. Oricum merci :*.

| NataliaAntonia a răspuns:

Iti spun asta pentru ca si eu am terminat anul acesta tot la stiinte sociale, dar mai poti da la jurnalism, facultatea de istorie, de psihologie.