| AtIr a întrebat:

Anul viitor termin Facultatea de Litere,specializarea romana-franceza. Imi doresc foarte mult sa predau, asa ca m-am gandit sa dau examenul de titularizare.Problema e ca nu stiu care are mai multe avantaje? Ma descurc la ambele bine.Sunt din Baia Mare,unde situatia posturilor nu e prea buna, insa la franceza nu sunt multi concurenti.

Răspuns Câştigător
| AndreiWeisz a răspuns:

Ma gandesc ca franceza, daca nu e asa mare concurenta. Iei un post mai usor, plus meditatiile pe care le vei face cu copiii care vor sa-si dea examenul de limba franceza.

| AtIr explică (pentru AndreiWeisz):

Desi,tot anul viitor ma voi inscrie la Invatator. Examenul de invatator e asemanator cu titularizarea la romana. Invat mai usor la romana. De aceea, nu stiu ce sa fac.

1 răspuns: