| Deea_3705 a întrebat:

pot sa predau in timpul facultatii la o scoala gimnaziala? sunt studenta in primul an la facultatea de litere din Iasi specializarea spaniola-franceza si din motive financiare nu cred ca pot sa mai merg la facultate la frecventa, si m-am gandit daca as face-o la fara frecventa pot sa predau ore suplimentare sau ceva de genul? funda cine stie va rog urgent

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti obtine doar un post de suplinitoare, daca exista locuri libere.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, o sa predai dupa ce esti licentiata

| corbulalbrosu a răspuns:

Eventual ca suplinitoare daca nu exista nici un alt candidat.

| frostxtq a răspuns:

Buna,
Ai putea sa predai doar in particular pentru niste banuti in plus. La scoala/liceu poti sa predai (ma refer sa ai un post sigur si platit) doar dupa ce termini facultatea si ai diploma.
Poti sa pui un anunt pe internet sau in ziarul local pentru ore de spaniola-franceza. Sunt persoane care vor sa se specializeze sau sa se pregateasca pentru diverse examene (DELE, DELF etc) happy