| anonim_4396 a întrebat:

As avea o intrebare legata de profilul stiinte sociale.Eu am terminat a 8-a si am ales profilul stiinte sociale intensiv franceza.Ati putea sa-mi dati si mie un exemplu de orar pe care l-ati avut in clasa a 9-a (pentru SS intensiv franceza sau SS simplu, nu conteaza)? Mai exact cate ore pe saptamana ati facut la materiile ce se predau. Funda!:*

6 răspunsuri:
| Pau17 a răspuns:

Draga stiinte sociale= profil istorie.
filologie= intensiv engleza/ franceza.
Stiintele sociale ca si filologia sunt pe partea uman dar nu sunt aceeleasi!laughing. Filologia e cu intensiv de engleza, franceza, germana. Stiintele poate intensiv istorie, nicidecum engleza sau franceza.rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru Pau17):

Draga la liceul meu e filologie intensiv engleza si SS franceza si simplu si daca nu esti prea bine informat\a cauta si tu ca sa te convingi Colegiul National Nicolae Grigorescu!

| Pau17 a răspuns:

Stiintele sociale e altceva, filologia se mananca cu altceva. O sa vezi cand intrii.tongue

| anonim_4396 explică (pentru Pau17):

Am intrat si am dat examenul de intensiv franceza si eu nu puneam intrebari aiurea pe TPU, daca nu stiam exact despre ce e vorba!:d

| Pau17 a răspuns (pentru anonim_4396):

Inseamna ca ai intrat la filologie din moment ce ai dat examen la limbi straine dar la stiintele sociale se pune baza pe istorie.

| anonim_4396 explică (pentru Pau17):

NU e filologie rolling on the floor vrei sa-ti dau numele meu sa ma cauti pe edu.ro?rolling on the floorca eu nu cred ca o intreaga Romanie in afara de judetul Prahova n-a auzit de SS intensiv o limba straina!