| Marrythenight a întrebat:

Buna seara.
Sunt clasa a8a, spre groaza mea va trebui sa aleg proflul si liceul pe care il voi urma. As vrea la stiinte sociale, deoarece sunt total paralela cu materiile reale.Problema este ca am auzit ca se face si franceza, la care si aici, sunt total paralela. Pentru ce profil as putea opta ca sa scap de franceza? puteti sa imi dati cateva informatii despre filologie si stiinte sociale. Stiti voi, teze, numar de ore de mate pe saptamana etc.
Multumesc happy

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Școala pentru tine este de groază? Interesant!
www.edu.ro
Pa, pa.

| Marrythenight explică (pentru Legiuitoarea):

Ma refeream la groaza mea in legatura profilului si liceul care trebuie sa le urmez, pentru ca nu sunt decisa! Mai citeste o data! Nu am zis ca scoala e de groaza.

| CautNume a răspuns:

Ca sa scapi de franceza trebuie sa mergi la un liceu unde in loc de franceza sa faci spaniola, sau alta limba.
La toate profilele faci limbi straine, dar la cele de la real nu se pune asa mult accentul cum se pune pe cele de la uman.Umanul pe asta se bazeaza, istorie, geografie, limbi straine.

| OnuOnulică a răspuns:

Cel mai bine faci niste pregatiri la franceza!
Crede-ma franceza e usora atata timp cat o intelegi.

| Mary_Nicky_1984 a răspuns:

Eu am fost la profil uman.intr`adevar se face si franceza dar din clasa a 11`a tu ii spui profesorului ca vrei sa dai bac`ul la engleza si nu va mai pune mari presiuni pe tine! bafta