| Evelinmariaa a întrebat:

Aș dori să știu cum se poate ajunge asistent universitar? Întregul "proces" dacă s-ar putea spune. Ce anume trebuie făcut exact? Ese nevoie și de doctorat?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dai examen, concurs de angajare pe post. Pentru a accede apoi la poziția de lector, ai nevoie de doctorat.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Pas 1: există post scos la concurs (dacă da, ACOLO ai toate detaliile)

| Evelinmariaa explică (pentru sierra1):

Întreb orientativ! Dacă aș fi văzut vreun anunț care să menționeze ceea ce deja am întrebat cu siguranță m-aș fi uitat deja.

| sierra1 a răspuns (pentru Evelinmariaa):

" Evelinmariaa explică : Întreb orientativ!"

irelevant - facultățile, in lumina autonomiei universitare, au condiții diferite in situația dată

| Catrice a răspuns:

Aaa... da.