| crista18 a întrebat:

As dori sa stiu si eu care sunt cheltuielile unui student in Bucuresti. As dori sa stiu detaliat daca sta in garsoniera(singur sau cu inca o persoana), cat e chiria, cat e intretinerea(iarna, vara), abonamente la metrou/bus, mancare, alte lucruri etc...si cat ajunge in total pe luna.

1 răspuns:
| corolav a răspuns:

Cam mult!
Cu mult noroc, ceva între 150 și 200 de euro pe lună chiria înt-o garsonieră.
Întreținerea plus căldura, în lunile de iarnă, cel puțin 150 de euro. Fără a socoti curentul, TV-ul și internetul.
Cheltuieli personale, cel puțin 200 de euro pe lună. Cu zgîrcenie, fără să te arunci la prea mare lux.
Deci, cam aproape 500 de euro pe lună.
Cam mult, nu?
Eu nu am atîta pensie și nu știu ce venituri au părinții tăi.
Împreună cu o colegă ai putea ajunge cam la aproximativ jumătate.