| EllenaElly a întrebat:

As vrea sa aplic la un liceu cu profil uman, filologie. Pe ce se bazeaza? Merita sa merg? As ca dupa terminarea liceului sa merg la Universitatea Transilvania-Facultatea de Litere, apoi sa devin profesoara de romana. Dau funda! Ms! :*

Răspuns Câştigător
| ElenaSA a răspuns:

Da, este potrivita specializarea mentionata. Vei face ore multe de Romana, dar si de Psihologie, Istorie, Limbi straine. Succes!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Profilul uman pune accent pe limba romana, istorie, limbi straine. E bun pentru ce vrei tu