| Tyna2016 a întrebat:

as vrea si eu sa stiu daca realizezi ceva in viitoor cu actoria? ce avantaje si dezavantaje sunt daca ma duc la facultatea de drept?
cum imi pot da seama daca sunt buna la actorie? (mie imi place mult actoria)

5 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Cu actoria nu faci bani, trebuie sa faci facultatea si daca ajungi in filme esti norocoasa, daca joci in piese ai putin noroc si putini bani,
la facultatea de drept, e greu si sunt destui avocati, iar examenul la barou pentru intrare este extrem de greu, aproape imposibil

mergi la un curs de teatru si vezi ce zic cei de acolo

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu actoria realizezi ceva daca esti bun si daca stii sa te faci remarcat

Răspuns utilizator avertizat
| mirela212710 a răspuns:

Sincer si eu voiam inainte sa merg la liceu pe actorie, eu fiind la arte, dar mi-am dat seama ca nu este nici pe departe atat de simplu sa fii actor, poate pare frumos si simplu dar nu e, si nici nu ai garantia ca vei reusi ceva, sau eventual ai sa ai un rol doua neimportante in niste filme din Romania si o sa mori de foame, du-te la drept, acolo e ceva la sigur, din actorie nu iti garantez ca vei face ceva la sigur, eu cel putin din liceul de arte la actorie nu stiu pe nimeni care sa fii ajuns actor happy faci ce vrei, e doar o opinie

| Tyna2016 explică (pentru mirela212710):

Nu sunt la liceu de arte!