| playerno a întrebat:

as vrea sa invat araba. Ar fi mai ok sa merg la Universitate la limbi straine pe araba sau sa fac un curs de araba si sa merg la o alta facultate? Adica e mai benefic sa fac facultatea sau un curs?

1 răspuns:
| murgumarius a răspuns:

Aici este vorba de ce iti doresti mai exact:
1. Vreau sa fiu profesor de araba sau sa comunic in mediul academic-atunci ai nevoie de facultate;
2. Vreau sa lucrez intr-o multinationala cu arabi si atunci iti trebuie doar sa stii limba (in cv se pune accentul pe limbi cunoscute si pe competente-competentele au nevoie de acte, cunoasterea limbilor nu).