| andreiush25 a întrebat:

..
Pot sa merg la facultatea de limbi straine sa invat germana fara sa am pregatire? happy

Răspuns Câştigător
| Muffinss a răspuns:

Nu :o ea(sor'mea) îmi poate traduce deja propoziții din română în germană, să articuleze verbe. desigur, nu foarte grele, căci abia e și ea la început, dar având în vedere dificultatea limbii, eu zic că e bine. Și da, face și literatură, dar mai mult la engleză. La germană se concentrează pe învățarea limbii big grin

6 răspunsuri:
| Muffinss a răspuns:

Da. Sora mea s-a dus acolo fără niciun pic de cunoștiințe la germană și nu are nicio problemă, chiar dacă nu face pregătire happy

| andreiush25 explică (pentru Muffinss):

Multumesc....Si mi-a spus cineva ca la facultatea de limbi straine nu inveti nimic...cica faci doar literatura.
Este adevarat?

| andreiush25 explică (pentru Muffinss):

Da ...si eu sunt interesat sa invat germana si vreau sa fiu sigur ca daca dau 100% din mine sa invat bine limba...
Mersi mult!

| Muffinss a răspuns (pentru andreiush25):

Nu ai pentru ce! Succes! big grin

| Muffinss a răspuns (pentru andreiush25):

Nu :o ea(sor'mea) îmi poate traduce deja propoziții din română în germană, să articuleze verbe. desigur, nu foarte grele, căci abia e și ea la început, dar având în vedere dificultatea limbii, eu zic că e bine. Și da, face și literatură, dar mai mult la engleză. La germană se concentrează pe învățarea limbii big grin

| AdrianExtreme a răspuns:

Da