| Cocolinnutza a întrebat:

As vrea sa stiu ce credeti ca va v-a folosi mai mult in viitor, romana sau matematica? astept cat mai multe raspunsuri si pareri.:*

11 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Romana, ca se vede in orice conditii cind esti lemn, ca in cazul de fata... Daca nu stii logaritmi sau integrale, macar le poti evita, dar e cam greu sa nu scrii/deschizi gura, indiferent de domeniu.

| Cocolinnutza explică (pentru KodrutZ):

Ca in cazul de fata? Adica vrei sa spui ca sunt analfabeta?

| KodrutZ a răspuns (pentru Cocolinnutza):

Ia si citeste-ti intrebarea initiala de citeva ori. "V-ei" sau nu "v-ei" realiza care e problema.

| KodrutZ a răspuns:

Inseamna ca esti la fel de studios ca si Cocolinna...

| KodrutZ a răspuns:

Orice propozitie/fraza incepe cu litera mare... iar daca sari de cur in sus in halul asta, nu meriti un raspuns mai detaliat.

@Coco: Ia vezi cum se conjuga "a fi" la timpul viitor...

| KodrutZ a răspuns:

Sa raspunzi la fel de politicos si la interviurile pentru joburi din viitor, sint sigur ca vei avea un succes remarcabil ca vidanjoare. /ignore

| Cocolinnutza explică (pentru KodrutZ):

Lol

| Cocolinnutza explică (pentru KodrutZ):

Ce dus cu sorcova esti omule! laughing

| mixxjim a răspuns:

Nu stii daca sa alegi uman sau real? in principiu matematica, adica la real, ai mult mai multe optiuni de liceu si de meserie in viata, depinde si cam ce ti-ar placea tie sa fii si care ti se pare mai usoara, dar nu uita ca trebuie sa stii sa scrii corect romaneste, sa nu te faci de ris daca esti un mare manager sau matematician si scrii incorect gramatical (ce e v-a folosi?). succes!

| SimpleGirl408 a răspuns:

Buna! cred ca matematica e mai importanta chiar daca romana include diverse chestii gramaticale : TIMPURILE si MODURILE VERBELOR, CAZURILE si FUNCTIILE SUBSTANTIVELOR, ADJECTIVETLOR S. A. M. D.
Matematica cuprinde fractii zecimale finite, periodice SIMPLE sau MIXTE, fractii ordinare, adica numere rationale, procente si alte chestii dar care nu le-am invatat pentru ca sunt abia in a5a si profa a fost internata 1 luna si a inlocuito profa de fizica. Oricum matematica ajuta ma mai multe facultati, mai putin celei de medicina. Acolo e biofizica sau altele. Eu am fost mai mult cu bunica mea caci ai mei lucrau. nu am prieteni dar ma descurc si fara! citesc mult. pana acum am citit multe cari cum ar fi : o vara\ de dor, expresul din zori, calatoriile lui Guliver, capitan la 15 ani, etc.
Nu prea imi place matematica dar e foarte folositoare!

| Cocolinnutza explică:

Geniule! Se vede ca stii comanda la toti dar nu te poti stapani pe tine insati!